maloom
14 آذر 1401 - 09:17

مردم بوشهر در کنار نیروهای مسلح، امنیت خلیج‌فارس را تأمین می‌کنند

استاندار بوشهر گفت: مردم ولایی استان بوشهر در کنار نیروهای مسلح قدرتمند همراه با بسیجیان سلحشور، تحت فرماندهی، فرمانده معظم کل قوا و مقام معظم رهبری امنیت استان و خلیج‌فارس را تأمین می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد محمدی‌زاده شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری استان بوشهر با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به جایگاه استان بوشهر در عرصه مقابله با متجاوزان اظهار داشت: استان بوشهر در سه قرن گذشته همواره ضامن امنیت خلیج‌فارس بوده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در 3 دوره مختلف با متجاوزان مقابله کرده است گفت: یک دوره در 240 سال پیش، مردم استان بوشهر با فرماندهی میرمهنا بندر ریگی با استعمار زمان در مقابله با پرتغالی‌ها در جزیره خارگ جنگیدند و آنان را از خلیج‌فارس بیرون کردند.

استاندار بوشهر مقطع بعدی مقابله مردم این استان با متجاوزان را مربوط به حدود یک قرن پیش دانست و خاطر نشان کرد: مردم استان بوشهر در حدود یکصد سال پیش، استعمار جدید انگلیس که وارد خلیج‌فارس و استان بوشهر شد، مرد بزرگی به نام شهید رئیس علی دلواری با هدایت روحانیت با دشمنان جنگید و آنان را از خلیج‌فارس بیرون کردند.

محمدی‌زاده اضافه کرد: در دوره اخیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس رزمندگان استان بوشهر با آمریکایی‌های متجاوز در خلیج‌فارس جنگیدند و بزرگ مردان در این راه جان خود را فدا کردند و استان بوشهر مفتخر است که ابهت و هیمنه آمریکا در خلیج‌فارس را شکستند.

وی با گرامیداشت یاد شهدای خلیج‌فارس همچون شهید نادر مهدوی، همتی و همرزمانش اضافه کرد: امروز مردم استان بوشهر در کنار نیروهای مسلح آماده پاسداری از این منطقه مهم، حیاتی، حساس و استراتژیک جهان هستند.

استاندار بوشهر ادامه داد: همه مردم ساحل‌نشین استان بوشهر بسیجی و در حال ایفا مأموریت در تأمین امنیت هستند.

محمدی‌زاده بیان کرد: در 3 مقطع تاریخی که بوشهری‌ها با متجاوزان به خلیج‌فارس جنگیدند و شکست به آنان تحمیل کردند، زمینه فروپاشی متجاوزان آغاز شد.

وی اضافه کرد: شکست پرتغالی‌ها در خارگ فروپاشی استعمار هلند و پرتغال در پی داشت، شکست انگلیسی‌ها توسط رئیس علی دلواری فروپاشی انگلیسی‌ها دنبال داشت و شکست آمریکایی‌ها در دفاع مقدس ان‌شاءالله فروپاشی آنان دنبال دارد.

استاندار بوشهر توطئه و اغتشاشات اخیر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: فتنه‌های اخیر به فرصت تبدیل می‌شود و راه و مسیر انقلاب اسلامی پرشتاب ادامه خواهد یافت.

محمدی‌زاده اضافه کرد: مردم ولایی استان بوشهر در کنار نیروهای مسلح قدرتمند همراه با بسیجیان سلحشور، تحت فرماندهی، فرمانده معظم کل قوا و مقام معظم رهبری امنیت استان و خلیج‌فارس را تأمین می‌کنند.

انتهای پیام/190/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897613